NEUTROGENA Hydro Boost Навлажнувачки гел-крем за тело, 250 мл

Neutrogena Hydro Boost Quenching Body Gel Cream hidratanten gel krem za telo
NEUTROGENA Hydro Boost Навлажнувачки гел-крем за тело, 250 мл
685,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047705C
favorite_border

Опис на производот

Neutrogena Hydro Boost Quenching Body Gel Cream Навлажнувачки гел-крем за тело

 • За нормална и сува кожа
 • Ја спојува напредната технологија за хидратација на лицето со негата на телото
 • За клинички докажано еластична
 • Со хијалуронска киселина
 • Навлажнувач за нега на сјајна кожа
 • Оваа освежувачка и ултралесна формула е кожата со одлични карактеристики, кој може да задржи вода 1000 пати од неговата тежина
 • Ја одржува рамнотежата на влажноста на кожата постојано навлажнувајќи ја кожата, секогаш кога е потребно
 • Со постојана употреба, кожата се ревитализира и видливо се подобрува изгледот на кожата
 • Благодарејќи на немасната текстура, гел-кремот веднаш се впива во кожата, па може да се облечете веднаш по нанесувањето
 • Идеално за нега во движење - нанесете на влажна кожа за да се задржи влажноста по туширањето, по што спрејот веднаш се впива
 • Соодветно за чувствителна кожа
 • Тестирано со дерматолошка контрола

Резултати*:

 • 90% од жените се согласуваат дека кожата им е поеластична
 • 79% од жените се согласуваат дека кожата им е поубава и на изглед и на допир

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Вода, глицерин, изопропил палмитат, петролатум, цетил алкохол, диметикон, натриум хијалуронат, етилхексилглицерин, каприлил гликол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, карбомер, натриум полиакрилат, натриум хидроксид, токоферол, феноксиетанол, парфем, СI 42090.
Употреба: За најдобри резултати, нанесете наутро и навечер на целото тело.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се