NEUTROGENA Refreshingly Clear Навлажнувачки крем за лице без масла, 50 мл

Neutrogena Refreshingly Clear oil-free moisturiser for blemish prone skin / navlaznuvacki krem za lice za koza sklona kon fleki
NEUTROGENA Refreshingly Clear Навлажнувачки крем за лице без масла, 50 мл
404,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047712C
favorite_border

Опис на производот

Лесен крем без масла кој содржи салицилна киселина и розов грејпфрут и ја навлажнува кожата цели 24 часа, за чиста кожа и за блескав тен.

  • За кожа склона кон флеки
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Stearyl Alcohol, C12-15 Alkyl Lactate, Salicylic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cetyl Lactate, Chamomilla Recutita Extract, Cocamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Menthyl Lactate, Dimethicone, Propylene Glycol Isostearate, Sodium Isostearoyl Lactylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Sodium Chloride, Palmitic Acid, Stearic Acid, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Benzalkonium Chloride, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Alcohol. [PR-015516].

Употреба: нанесувајте го кремот на лицето и на вратот, навечер и наутро.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се