NEUTROGENA Retinol Boost Крем за околу очи со ретинол, 15 мл

NEUTROGENA anti-age retinol boost eye cream krem za okolu oci protiv stareenje
NEUTROGENA Retinol Boost Крем за околу очи со ретинол, 15 мл
1.236,00 ден.
989,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054389C
favorite_border

Опис на производот

Клинички докажани моќни состојки:

  • Чист ретинол - дерматолошки докажан моќен облик на витамин А, за кој е научно докажано дека го зголемува производството на колаген и го стимулира обновувањето на површинските клетки на кожата
  • Екстрактот од Myrtus communis ја засилува делотворноста на ретинолот
  • Хијалуронска киселина за интензивно навлажнување и пополнување на кожата

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: Aqua, Pentaerythrityl Tetraethyl hexanoate, Dimethicone, Glycerin, PPG-15 Stearyl Ether, Stearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Ceteareth-20, Isohexadecana, Retinol, Hydrolyzed Myrtus Communis Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Polyacrylamide, Cellulose, C13-14 Isoparafin, Laureth-7, Dimethicone Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHT, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Chlorphenesin. [PR0003158].

Употреба:

Еднаш дневно нанесете три мали точки на пределот под очите, нежно тапкајте околу контурата на очите избегнувајќи директен контакт со очите.

За почетниците со ретинол, постепено вметнете го ретинолот во вашата рутина за нега на кожата, започнете со 2-3 употреби неделно во првите 3 недели, продолжувајќи до секојдневната употреба како што е толерирана. Избегнувајте контакт со очи. Користете крема за сончање бидејќи ретинолот може да ја зголеми чувствителноста на сонце.

Важно: може да почувствувате црвенило, топло, чувство на пецкање или лупење. Ова се нормални, привремени индикации дека формулата дејствува. Ако ефектите предизвикуваат непријатност, ограничете ја употребата на еднаш секој втор ден додека вашата кожа не се прилагоди. Ако ефектите продолжат, прекинете ја употребата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се