NIMO Детски инхалатор во форма на автомобил

nimo car compact nebulizer model no hnk-nbl-car inhalator kola avtomobil deca
NIMO Детски инхалатор во форма на автомобил
1.889,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054059C
favorite_border

Опис на производот

Компактен небулизатор/инхалатор (форма на кола)

Mодел HNK-NBL-CAR

Медицинско средство класа IIa

СЕ 1984

  • Максимален притисок при работа 2.5 BAR
  • Стапка на небулизација 0.2-0.4 ml/min
  • MMAD 3-3.5µg
  • Бучава ≤70 dBA
  • Производот не содржи фталати и латекс
  • Медицинска чашка

Пакувањето содржи: небулизатор, маска за возрасни, маска за деца, додаток за уста, 5 филтри за воздух, медицинска чашка, цевка за воздух, торбичка.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се