NIMO Компактен мини небулизатор со компресор

nimo compressor nebulizer model no hnk-nbl-mn nebulizator inhalator
NIMO Компактен мини небулизатор со компресор
2.195,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054058C
favorite_border

Опис на производот

Компактен мини небулизатор / инхалатор со компресор

Mодел HNK-NBL-MN

Медицинско средство класа IIa - СЕ 1984

Наменет е за употреба при третман на астма, алергии и други респираторни заболувања. Nimo е апарат кој ја претвара електричната енергија во механичка енергија. Со помош на компресор се испушта воздух под висок притисок кој заедно со лекот кој се наоѓа во медицинската чашка формира аеросол кој лесно се вдишува.

  • Максимален притисок при работа 2.5 BAR
  • Стапка на небулизација 0.2-0.4 ml/min
  • MMAD 3-3.5µg
  • Бучава ≤70 dBA
  • 2 години гаранција
  • Производот не содржи фталати и латекс
  • Медицинска чашка

Пакувањето содржи: небулизатор, маска за возрасни, маска за деца, додаток за уста, 5 филтри за воздух, медицинска чашка, цевка за воздух, торбичка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се