NIMO Пренослив мрежен небулизатор / инхалатор

NIMO Пренослив мрежен небулизатор / инхалатор
2.834,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
053604C
favorite_border

Опис на производот

Portable Mech Nebulizer - Пренослив мрежен небулизатор - Mодел HNK-MESH-01 - СЕ 1984

Медицинско средство класа IIa

 • MMAD 2.5µg
 • Паметна контрола
 • Бучава 2.3 dB
 • Стапка на небулизација 0.5 мл/мин
 • Капацитет на медицинската чашка 10 мл
 • Можност за континуиран третман во време од 60 минути
 • Лесен и пренослив
 • Брз и ефикасен третман за деца и возрасни
 • Литиум - титаниумска батерија на полнење
 • Автоматско исклучување 10 минути по употрба
 • Мрежна технологија со титаниум легура
 • Употреба на мала количина на лек
 • Голема излезност на суперфини честички
 • Ултра тивка карактеристика на работа (бучава 2.3 dB)
 • Мала количина на остаток од лекот
 • Полнење преку УСБ кабел

Nimo Portable Mesh Nebulizer е наменет за употреба при третман на астма, алергии и други респираторни заболувања.

HNK-MESH-01 е апарат кој ја претвора електричната енергија во механичка енергија, при што ги претвора течните лекови во аеросол и овозможува нивно внесување во телото по пат на дишење. Содржи активна мрежа од легура на титаниум со пори во микрометарска големина.

Погоден е за пациенти од сите возрасти.

Технологијата на активна мрежа од легура на титаниум која ја поседува NIMO Portable Mesh Nebulizer овозможува тивок и брз третман без вознемирување на пациентот.

HNK-MESH-01 е едноставен за употреба, лесен и ергономски и е дизајниран за употреба дома, на работа и при патување.

Пред употреба внимателно прочитајте го упатството за употреба.

Пакувањето содржи: маска за возрасни, маска за деца, додаток за уста, УСБ кабел, торбичка, упатство за употреба.

Мислења на потрошувачи

knajdovska
5
Супер тивок, презадоволна
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се