NIVEA Baby Шампон и купка со пумпа 750 мл

NIVEA Baby Шампон и купка со пумпа 750 мл
401,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040194C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Два производи во едно: нежно ја чисти тенката коса на бебето, како и неговата чувствителна кожа

  • Содржи состојки кои се особено погодни за чувствителна кожа
  • pH вредноста одговара на кожата
  • Развиен во соработка со дерматолози и педијатри
  • Штити од солзи
  • Клинички и дерматолошки потврдено дека одговара на кожата
  • Формулацијата е развиена за да се намали ризикот од алергии

Два производи во едно: Nivea шампон и купка за бебе, нежно ја чисти свиленката коса на бебето, како и неговата чувствителна кожа. Формулацијата со камилица не содржи сапун, ја смирува кожата на бебето и помага да се спречи иритација. Специјално прилагодено на чувствителните очи на бебето. Кожата и косата се чисти, меки и мазни по употребата. Помага во спречување на сушење на кожата.

Пакување: 750 мл

Содржина

Состав: Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Calendula Officinalis Flower Extract, Glycerin, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Polyquaternium-7, PEG-90 Glyceryl Isostearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Laureth-2, Glucose, Sodium Benzoate, Parfum.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се