NIVEA B&W Invisible Fresh Антиперспирант дезодоранс 5 во 1, 150 мл

NIVEA Black & White Invisible Fresh+Antibacterial, 48h antibakteriski antiperspirant dezodorans
NIVEA B&W Invisible Fresh Антиперспирант дезодоранс 5 во 1, 150 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038705C
Online only
Акција 02.02-29.02.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Black & White Invisible Fresh+Antibacterial, 48h, 5 во 1 Антиперспирантен дезодоранс

  • Не остава бели дамки на црна облека и спречува жолти дамки на бела облека
  • Во текот на 48 часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето
  • Штити од непријатен мирис на телото
  • Пружа чувство на чиста и свежа кожа
  • По употребе нема остатоци од производот
  • Не је иритира кожата 
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: butane, isobutane, propane, cyclomethicone, aluminum chlorohydrate, Isopropyl palmitate, C12-15 alkyl benzoate, parfum, palmitamidopropyltrimonium chloride, octyldodecanol, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, dimethiconol, propylene glycol, limonene, benzyl alcohol, linalool, geraniol, citronellol.

Употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши.

Внимание: исклучително запалив спреј.
Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури.
Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали.
Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С.
Само празната амбалажа може да се рециклира.

Да се користи исклучиво за горенаведената намена. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување.
Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се