NIVEA Cellular Luminous 630 Anti-spot Серум за нега на лице, против пигментација, 30 мл

Nivea Cellular Luminous 630 Anti spot Spot Serum Advanced Treatment serum za lice protiv pigmentacija
NIVEA Cellular Luminous 630 Anti-spot Серум за нега на лице, против пигментација, 30 мл
1.711,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055442C
favorite_border

Опис на производот

Nivea Cellular Luminous 630 AntiSpot Spot Serum Advanced Treatment Серум за изедначен, посветол и сјаен тен.

  • Лесна текстура
  • Ги намалува пигментните дамки за 2 недели
  • Го спречува нивното повторување со што се открива природнниот сјај на кожата
  • Формулата е збогатена со голема количина на хијалуронска киселина
  • Го враќа тенот на кожата со длабока хидратација
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана
  • Одговара за сите типови на кожа како и за чувствителна кожа

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Isononanoate, Dimethicone, Glycerin, Alcohol Denat., Cocoglycerides, Distarch Phosphate, Butylene Glycol, Methylpropanediol, Tapioca Starch, Isobutylamido Thiazolyl Resorcinol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Polyacrylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trisodium EDTA, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Sulfate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Parfum, CI 15985, CI 47005.

Употреба: Нанесете два пати на ден, наутро и навечер, на исчистено лице, пред секојдневната рутина за нега. Производите за нега на лицето со состојката LUMINOUS630® се нанесуваат најмногу 4 пати на ден. Да се избегнува директен контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се