NIVEA Derma Skin Clear Гел за миење лице, 150 мл

NIVEA Derma Skin Clear Wash Gel salicylic acid 150ml  lice salicilna kiselina
NIVEA Derma Skin Clear Гел за миење лице, 150 мл
352,00 ден.
317,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054341C
Online only
Акција само online 10.05-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Гелот за миење лице содржи салицилна киселина и ниацинамид и ја чисти кожата длабински при што ги чисти порите и го отстранува вишокот маснотии. Ефикасно ги намалува дамките на кожата и спречува нивно повторно појавување.

  • Веган формула

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Citric Acid, Salicylic Acid, Niacinamide, Sodium Benzoate.

Употреба: да се користи наутро и навечер. Нанесете од гелот на влажно лице со блага масажа. Потоа исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се