NIVEA Derma Skin Clear Пилинг за лице и тело, 150 мл

NIVEA Derma Skin Clear Anti-Blemish Scrub salicylic acid 150ml piling salicilna kiselina
NIVEA Derma Skin Clear Пилинг за лице и тело, 150 мл
352,00 ден.
317,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054342C
Online only
Акција само online 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Пилинг за лице и тело, за отстранување на површинскиот слој на кожата, составен од мртви клетки, против дамки на кожата.

  • Веган формула

Ефикасно ги намалува дамките и спречува нивно повторно појавување. Содржи салицилна киселина и ниацинамид и делува така што:

  1. Ги намалува црните и белите точки на кожата (митесери)
  2. Ги чисти порите и ја подобрува текстурата на кожата
  3. Не ја суши кожата

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Coco-Glucoside, Coco-Betaine, Microcrystalline Cellulose, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Lactic Acid, Niacinamide, Salicylic Acid, Cellulose, Mannitol, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Benzophenone-4, Parfum, CI 77289.

Употреба: нанесете од пилингот на влажна кожа со нежна масажа и потоа исплакнете.

Користете го пилингот 2-3 пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се