NIVEA Дневен крем против брчки 55+, 50 мл

nivea anti wrinkle + revitalizing day care dnevna krema protiv brcki
NIVEA Дневен крем против брчки 55+, 50 мл
504,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040865C
favorite_border

Опис на производот

Дневен крем против брчки 55+

Нивеа дневен крем против брчки за ревитализација на кожата 55+ ја подобрува виталноста на зрелата кожа и се бори со брчките, благодарение на драгоцените состојки: аргановото масло, калциумот и УВ филтрите.

Резултати на кожата:                                                                       

  • Видливо ги намалува фините линии и брчките на лицето
  • Го зајакнува одбранбениот механизам на кожата од сушење
  • Ја спречува појавата на нови брчки благодарение на УВ заштитата

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin, octocrylene, cetearyl alcohol, methylpropanediol, caprylic/capric triglyceride, ethylhexyl salicylate, glyceryl stearate citrate, butyl methoxydibenzoylmethane, dimethicone, isopropyl palmitate, octyldodecanol, synthetic beeswax, argania spinosa kernel oil, calcium pantothenate, vitis vinifera seed oil, tocopherol, carbomer, xanthan gum, trisodium EDTA, ethylhexylglycerin, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, linalool, citronellol, benzyl alcohol, alpha-isomethyl ionone, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, geraniol, benzyl benzoate, eugenol, coumarin, parfum.

Употреба: се нанесува секое утро, после чистење на лицето, со нежни движења. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се