NIVEA Дневен крем за нормална кожа, 50 мл

Nivea Essential24h refreshing 24 h moisture Dneven krem za normalna koza 50ml SPF 15
NIVEA Дневен крем за нормална кожа, 50 мл
420,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
003784C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Refreshing 24 h moisture Дневен крем со витамин Е и антиоксиданти за нормална кожа:

  • Формула којашто кожата брзо ја впива
  • Интензивно ја храни кожата
  • Обезбедува долготрајна хидратација и ја заштитува кожата од оксидативниот стрес со СПФ 15
  • Лесна формула која ја освежува кожата на лицето

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin, cetearyl alcohol, methylpropanediol, ethylhexyl stearate, octocrylene, glyceryl stearate, butyl methoxydibenzoylmethane, phenylbenzimidazole sulfonic acid, tapioca starch, butyrospermum parkii butter, C12-15 alkyl benzoate, magnolia officinalis bark extract, tocopheryl acetate, nelumbo nucifera flower extract, potassium cetyl phosphate, hydrogenated palm glycerides, cera microcristallina, paraffinum liquidum, dimethicone, ethylhexylglycerin, alcohol denat, chondrus crispus extract, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, trisodium EDTA, sodium hydroxide, phenoxyethanol, limonene, linalool, benzyl alcohol, citronellol, geraniol, alpha-isomethyl ionone, BHT, parfum.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се