NIVEA Kids 3 во 1 Шампон и гел за туширање за момчиња, 250 мл

nivea kids 3 in 1 shower & shampoo & conditioner magic apple scent, 250 ml
NIVEA Kids 3 во 1 Шампон и гел за туширање за момчиња, 250 мл
267,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047682C
favorite_border

Опис на производот

Nivea Kids 3 in 1 Shower & Shampoo & Conditioner - Детски гел за туширање, шампон и регенератор за коса, за момчиња.

  • Содржи бисаболол (од камилица) и БИО Алое Вера
  • Нежната кремаста формула 3 во 1
  • Ја чисти и негува чувствителната детска кожа и коса, ја хидрира кожата и ги смирува иритациите
  • Штити од солзи и ја прави косата лесна за чешлање
  • Пружа мирис на јаболко, со неутрална рН вредност погодна за кожата
  • Педијатриски и дерматолошки тестирано и одобрено
  • 99% биоразградлива формула (според ОЕЦД или слични методи)
  • Пакувањето е направено од 97% рециклирана пластика, со исклучок на налепницата и капачето
  • Не содржи микропластика (според дефиницијата на УНЕП)
  • 100% климатски неутрален производ (се врши компензација на емисиите на CO2 преку сертифицирани климатски проекти)

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Coco-Glucoside, Glycerin, Bisabolol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Hydrogenated Castor Oil, Hydrogenated Coconut Acid, Denatonium Benzoate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Parfum.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се