NIVEA Лосион за тело со мирис на лимонова трева, за нормална и сува кожа, 400 мл

nivea body lotion lemongrass & hydration 5 in 1, 400ml losion za telo so miris na limonova treva za normalna i suva koza
NIVEA Лосион за тело со мирис на лимонова трева, за нормална и сува кожа, 400 мл
498,00 ден.
449,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054756C
Online only
Акција само online 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Lemongrass Body Lotion-Лосион за тело со мирис на
лимонова трева, за нормална и сува кожа.

Лосионот за тело за нормална и сува кожа е збогатен со мирис на лимонова трева и на кожата и пружа комплетна нега 5 во 1:

  1. Интензивна хидратација во текот на 48 часа
  2. Ја штити кожата од сушење
  3. Ја прави кожата мазна на допир
  4. Не остава масен слој по нанесувањето
  5. На кожата и дава здрав изглед

Компатибилноста на кожата е дерматолошки потврдена.

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Coco-Caprylate/Caprate, Glyceryl Stearate SE, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Dicaprylyl Ether, Cetearyl Alcohol, Vegetable Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Tocopherol, Sodium Cetearyl Sulfate, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Parfum.

Употреба: секојдневно нанесувајте од лосионот на целото тело и нежно масирајте на кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се