NIVEA Men B&W Invisible Original Антиперспирант дезодоранс за мажи 5 во 1, 150 мл

NIVEA men black & white invisible original anti perspirant antiperspirant crno i belo dezodorans antiperspirant za mazi 5 vo 1
NIVEA Men B&W Invisible Original Антиперспирант дезодоранс за мажи 5 во 1, 150 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
017313C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Men Black & White Invisible Original, 48h, 5 во 1 Антиперспирантен дезодоранс за мажи

  • Не остава бели дамки на црна облека и спречува жолти дамки на бела облека
  • Во текот на 48 часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето
  • Штити од непријатен мирис на телото
  • Пружа чувство на чиста и свежа кожа
  • По употребе нема остатоци од производот
  • Не је иритира кожата 
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: butane, isobutane, propane, cyclomethicone, aluminum chlorohydrate, isopropyl palmitate, C12-15 alkyl benzoate, palmitamidopropyltrimonium chloride, octyldodecanol, propylene glycol, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, dimethiconol, linalool, limonene, geraniol, parfum.

Употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши.

Внимание: исклучително запалив спреј.

Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори.

Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна.

Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Само празната амбалажа може да се рециклира. Да се користи исклучиво за горенаведената намена. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување.

Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се