NIVEA Men Deep Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

NIVEA Men Deep Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
240,00 ден.
165,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042235C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Антиперспирант за мажи

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: butane, isobutane, propane, cyclomethicone, aluminum chlorohydrate, isopropyl palmitate, parfum, persea gratissima oil, octyldodecanol, charcoal powder, disteardimonium hectorite, dimethicone, propylene carbonate, dimethiconol, linalool, limonene, citronellol, alpha-isomethyl ionone, geraniol.

Употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши.

Внимание: исклучително запалив спреј. Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Само празната амбалажа може да се рециклира.

Да се користи исклучиво за горенаведената намена.

Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување.

Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се