NIVEA Men Deep Black Carbon Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

Nivea Men Deep Black Carbon Amazonia Antiperspirant Deodorant dezodorans
NIVEA Men Deep Black Carbon Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046411C
Online only
Акција 01.04-30.04.2024
favorite_border

Опис на производот

  • Антиперспирант за мажи

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: butane, isobutane, propane, cyclomethicone, aluminum chlorohydrate, isopropyl palmitate, parfum, persea gratissima oil, octyldodecanol, charcoal powder, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, dimethicone, dimethiconol, linalool, citronellol.

Употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши.

Внимание: исклучително запалив спреј.

Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши.

Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Само празната амбалажа може да се рециклира. Да се користи исклучиво за горенаведената намена.

Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување.

Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се