NIVEA Men Sensitive Гел за бричење, 200 мл

NIVEA Men Sensitive gel za bricenje mazi
NIVEA Men Sensitive Гел за бричење, 200 мл
321,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046417C
favorite_border

Опис на производот

Збогатен со камилица, гелот моментално ја штити кожата од 5-те знаци на иритации од бричењето. Без етил-алкохол, без печење, црвенило, сува кожа, затегната кожа, ранички.

Резултат:

  • Совршено мазно бричење уште со првиот потег
  • За моментално пријатно чувство и здрав изглед на кожата

Пакување: 200 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Palmitic Acid, Triethanolamine, Oleth-20, Isopentane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract, Sorbitol, Maltodextrin, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Hydroxypropyl Methylcellulose, Laureth-2, PEG-14 M, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Polyisobutene, Isobutane, Piroctone Olamine, BHT, Linalool, Parfum.

Употреба: Ставете малку од гелот на дланките и масирајќи нанесете директно на мокро лице.

Дерматолошки тестиран производ одобрен од мажите со чувствителна кожа.

Внимание: амбалажата е под притисок. Може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се чува вон дофат на деца. 3,5% од масата на содржината се запаливи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се