NIVEA Micellair Detox Мицеларна вода за комбинирана кожа, 400 мл

NIVEA micellar water urban skin detox 0% product residue 400 ml deeply purifies & mattifies , micelarna voda, micellair,
NIVEA Micellair Detox Мицеларна вода за комбинирана кожа, 400 мл
294,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044204C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Nivea Urban Detox Мицеларна вода со Micell Air комплекс и екстракт од зелен чај
  • Ја отстранува шминката
  • Кожата добива мат изглед
  • Не е потребно измивање и триење на лицето
  • Дерматолошки тестиран производ

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: aqua, poloxamer 124, alcohol denat, fucus vesiculosus extract, camellia sinensis leaf extract, glycerin, sorbitol, propylene glycol, decyl glucoside, sodium chloride, disodium cocoyl glutamate, citric acid, caprylic/capric triglyceride,  polyquaternium-10,  PEG-40 hydrogenated castor oil, sodium sulfate, sodium acetate, trisodium EDTA, 1,2-hexanediol, phenoxyethanol.

Употреба: со натопен тупфер исчистете го лицето, со затворени очи и уста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се