NIVEA Ноќен крем против брчки 55+, 50 мл

NIVEA Ноќен крем против брчки 55+, 50 мл
504,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040867C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Ноќен крем против брчки за ревитализација на кожата 55+, го содржи драгоценото масло од авокадо и калциум
  • Збогатен е со пантенол за интензивна хидратација, подобра виталност и регенерација на зрелата кожа во текот на ноќта

Резултати на кожата:

  • Видно ги намалува фините линии и брчките на лицето
  • Го поттикнува природниот процес на регенерација на кожата во текот на ноќта
  • Го зајакнува одбранбениот механизам на кожата од сушење

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin, butyrospermum parkii butter, hydrogenated coco-glycerides, cetearyl alcohol, cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, C12-15 alkyl benzoate, glyceryl stearate citrate, isopropyl palmitate, dimethicone, squalane, tapioca starch, caprylic/capric triglyceride, persea gratissima oil, vitis vinifera seed oil, calcium pantothenate, panthenol, hydrolyzed pearl, carbomer, trisodium EDTA, 1,2-hexanediol, ethylhexylglycerin, sodium hydroxide, phenoxyethanol, linalool, citronellol, benzyl alcohol, alpha-isomethyl ionone, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, geraniol, benzyl benzoate, eugenol, coumarin, parfum.

Употреба: се нанесува навечер на чисто лице, со нежни движења.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се