NIVEA Ноќен крем против брчки 65+, 50 мл

nivea anti wrinkle+ contouring night care nokna krema za lice protiv brcki
NIVEA Ноќен крем против брчки 65+, 50 мл
532,00 ден.
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
044635C
favorite_border

Опис на производот

Ноќен крем против брчки 65+

Ноќниот крем ги подобрува контурите на зрелата кожа и се бори против длабоките брчки. Формулата е збогатена со драгоцен екстракт од соја, хидрамин и заштитните УВ филтри.

Резултати на кожата:

  • Ги подобрува контурите на зрелата кожа
  • Приметно ги намалува длабоките брчки на лицето и ја спречува појавата на старечките дамки
  • Високата УВ заштита помага во заштита на клетките на кожата

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: aqua, glycerin, butyrospermum parkii butter, isopropyl palmitate, hydrogenated coco-glycerides, glyceryl stearate citrate, cetyl alcohol, simmondsia chinensis oil, dimethicone, methylpropanediol, stearyl alcohol, glycine soja germ extract, panthenol, glycyrrhiza inflata root extract, vitis vinifera seed oil, ethylhexylglycerin, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, benzophenone, trisodium EDTA, sodium hydroxide, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, BHT, linalool, benzyl alcohol, citronellol, geraniol, butylphenyl methylpropional, limonene, benzyl benzoate, eugenol, coumarin, parfum.

Употреба: Се нанесува секое утро на чисто лице, со нежни движења. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се