NIVEA Pearl & Beauty Антиперспирант део стик, 50 мл

NIVEA Pearl & Beauty 48h anti perspirant Smooth & Beautiful underarms stik
NIVEA Pearl & Beauty Антиперспирант део стик, 50 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055149C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Pearl & Beauty Smooth & Beautiful Антиперспирантен део стик против потење.

  • За жени
  • Содржи хидролизиран бисер кој ја измазнува, заштитува и разубавува кожата на пазувите
  • Во текот на 48 часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Aluminum Chlorohydrate, PPG-14 Butyl Ether, Cetyl Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum, Aluminum Sesquichlorohydrate, C20-40 Alkyl Stearate, Oleth-20, Hydrolyzed Pearl, Octyldodecanol, Persea Gratissima Oil, Steareth-2, Steareth-21, Myristic Acid, Arachidic Acid, Oleic Acid, Oryzanol, BHT, Geraniol, Benzyl Alcohol.

Употреба: Нанесете од стикот на пазувите. Оставете целосно да се исуши. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се