NIVEA Pearl&Beauty Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

NIVEA Pearl&Beauty Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002816C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

  • Антиперспирант за жени

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: butane, isobutane, propane, cyclomethicone, aluminum chlorohydrate, isopropyl palmitate, C12-15 alkyl benzoate, palmitamidopropyltrimonium chloride, octyldodecanol, propylene glycol, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, dimethiconol, linalool, citronellol, butylphenyl methylpropional limonene, alpha-isomethyl ionone, benzyl alcohol, geraniol, parfum.

Употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши.

Внимание: исклучително запалив спреј. Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши.

Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Само празната амбалажа може да се рециклира. Да се користи исклучиво за горенаведената намена.

Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување.

Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се