NIVEA Protect Care Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

NIVEA Protect Care Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
240,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033983C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Антиперспирант за жени

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: butane, isobutane, propane, cyclomethicone, aluminum chlorohydrate, isopropyl palmitate, parfum, glycerin, panthenol, octyldodecanol, glycyrrhiza glabra root extract, sodium ascorbyl phosphate, disteardimonium hectorite, dimethicone, propylene carbonate, dimethiconol, aqua, limonene, geraniol, benzyl alcohol, citronellol, linalool, butylphenyl methylpropional, alpha - isomethyl ionone.

Употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши.

Внимание: исклучително запалив спреј. Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна.

Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Само празната амбалажа може да се рециклира. Да се користи исклучиво за горенаведената намена.

Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа.

Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување.

Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се