NIVEA Q10+ Дневен крем против брчки со СПФ 15, 50 мл

Nivea Q10 anti wrinkle power firming day care
NIVEA Q10+ Дневен крем против брчки со СПФ 15, 50 мл
899,00 ден.
769,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
004098C
favorite_border

Опис на производот

Nivea Q10 + Дневен крем против брчки

Патентираната формула е комбинација од Q10 што го има во кожата и 10 пати повеќе креатинин

  • Ги поттикнува клетките на кожата да произведуваат колаген
  • Ефикасно се бори против брчките, правејќи ја кожата видно позатегната
  • Содржи СПФ 15 и УВА/УВБ филтри кои ја заштитуваат кожата од создавање на брчки предизвикани од сончевите зраци

Резултати на кожата:

  • Видно ги намалува брчките за 4 седмици
  • Видно затегната кожа за 2 седмици
  • Интензивно хидрирана кожа во текот на 24 часа

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin, butyrospermum parkii butter, Cetearyl alcohol, Ethylhexyl salicylate, methyl propanediol, glyceryl stearate SE, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene,  C12-15 alkyl benzoate, caprylic/capric triglyceride, phenyl benzimidazole pulfonic acid, synthetic beeswax, ubiquinone, creatine, 1-methylhydantoin-2-imide, tocopheryl acetate,  xanthan gum, carbomer, dimethicone, trisodium EDTA,  ethylhexylglycerin,  sodium hydroxide, phenoxyethanol, benzyl alcohol, limonene, parfum.

Употреба: Се нанесува секојдневно, на исчистено лице. Избегнувајте го делот околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се