NIVEA Q10+ Дневен крем против брчки за комбинирана кожа, 50 мл

NIVEA Q10+ Дневен крем против брчки за комбинирана кожа, 50 мл
899,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000024C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Патентираната формула е комбинација од Q10 и креатинин

  • Ефикасно се бори против брчките, правејќи ја кожата видно позатегната
  • Кремот е особено наменет за комбинирана кожа на лицето, збогатен е со алги и ги намалува порите на лицето
  • Со заштитен фактор СПФ 15 и УВА/УВБ филтрите ја заштитуваат кожата од појава на брчки предизвикани од сончевите зраци

Резултати на кожата:

  • Видно ги намалува дури и длабоките брчки, за 4 седмици
  • Значително ја затегнува кожата за 2 седмици    
  • Ги намалува порите

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, glycerin, ethylhexyl salicylate, alcohol denat, sucrose polystearate, butyl methoxydibenzoylmethane, dimethicone, methylpropanediol, octocrylene, sodium phenylbenzimidazole sulfonate, ubiquinone, creatine, 1-methylhydantoin-2-imide, fucus vesiculosus extract, hydrogenated polyisobutene, sodium stearoyl glutamate, caprylic/capric triglyceride, chondrus crispus extract, carbomer, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, ammonium acryloyldimethyltaurate/VP copolymer, dimethiconol, distarch phosphate, sodium chloride, trisodium EDTA, phenoxyethanol, limonene, linalool, benzyl alcohol, alpha-isomethyl ionone, geraniol, parfum, CI 42090.

Употреба: да не се нанесува на иритирана или разранета кожа.

Се нанесува секојдневно на исчистено лице, избегнувајќи ја областа околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се