NIVEA Q10+ Energy Дневен крем против брчки витамин Ц и СПФ 15, 50 мл

NIVEA Q10+ Energy Дневен крем против брчки витамин Ц и СПФ 15, 50 мл
899,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023551C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Nivea Q10 + C Energy Дневен крем против брчки

Освежувачкиот Q10 PlusC Energy Дневен крем против брчки ги комбинира двата моќни антиоксиданса - Q10 и витаминот Ц, ја обновува и освежува уморната кожа.

Формулата моментно ја ревитализира и интензивно ја хидрира кожата, која е видно освежена и мека. SPF15 и УВА/УВБ филтрите ја заштитуваат кожата од појава на брчки и од предвремено стареење предизвикано од сончевите зраци.

Резултати на кожата:

  • Ги намалува знаците од умор
  • Ги ублажува првите брчки
  • За освежување и ревитализирање на кожата

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin,  ethylhexyl salicylate, alcohol denat., cetearyl alcohol, ethylhexyl stearate, glyceryl stearate citrate, butyl methoxydibenzoylmethane, C12-15 alkyl benzoate, methylpropanediol, octocrylene, hydrogenated coco-glycerides, phenylbenzimidazole sulfonic acid, ubiquinone, sodium ascorbyl phosphate, tocopheryl acetate, creatine, 1-methylhydantoin-2-Imide, 1,2-hexanediol, chondrus crispus extract, carbomer, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, trisodium EDTA, sodium hydroxide, phenoxyethanol, linalool, limonene, geraniol, parfum, CI 16035.

Употреба: Се нанесува секојднево на исчистено лице. Избегнувајте контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се