NIVEA Q10+ Ноќен крем против брчки, 50 мл

NIVEA Q10+ Ноќен крем против брчки, 50 мл
899,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
004099C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Nivea Q10 Ноќен крем против брчки

Патентираната формула е комбинација од Q10 што го има во кожата и 10 пати повеќе креатинин.

  • Ги поттикнува клетките на кожата да произведуваат колаген
  • Ефикасно се бори против брчките, правејќи ја кожата видно позатегната
  • Формулата за интензивна нега ја регенерира кожата во текот на ноќта

Резултати на кожата:

  • Видно ги намалува брчките за 4 седмици
  • Видно затегната кожа за 2 седмици
  • Интензивно нахранета кожа во текот на 24 h

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin, ethylhexyl cocoate, methylpropanediol, cetyl alcohol, hydrogenated coco-glycerides, stearyl alcohol, butylene glycol, caprylic/capric triglyceride, butyrospermum parkii butter, glyceryl stearate citrate, macadamia integrifolia seed oil, ubiquinone, creatine, 1-methylhydantoin-2-imide, panthenol, lanolin alcohol, tridecyl stearate, tridecyl trimellitate, dipentaerythrityl hexacaprylate/Hexacaprate, carbomer, trisodium EDTA, ethylhexylglycerin, sodium hydroxide, phenoxyethanol, linalool, benzyl alcohol, citronellol, geraniol, alpha-isomethyl ionone, benzyl salicylate, parfum.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се