NIVEA Shea Butter Гел за туширање, 250 мл

Nivea Shea Butter & Botanical Oil 250 ml
NIVEA Shea Butter Гел за туширање, 250 мл
237,00 ден.
213,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051037C
Online only
Акција само online 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Nivea Shea Butter & Botanical Oil Гел за туширање со мирис на шеа путер. Хранлив гел за туширање со
природно растително масло кое ќе ја разгали вашата кожа, а нежниот мирис на шеа путер ќе ги разбуди сетилата.

  • Во рамнотежа со микробиомот на вашата кожа
  • рH неутрален 
  • Формула за заштита на кожата
  • Со витамини и масла
  • Долготрајно чувство на мека и негувана кожа
  • Биоразградлива формула без цврста микропластика (според дефиницијата на УНЕП (Програма на ОН за заштита на животната средина)

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Butyrospermum Parki Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Glycerin, Glycol Distearate, Citric Acid, Sodium Chloride, Hydrogenated Castor 0il, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Parfum.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се