NIVEA Soothing Мицеларна вода за чувствителна кожа, 100 мл

NIVEA Micellar Water Soothing AminoAcid 100 ml micelarna voda
NIVEA Soothing Мицеларна вода за чувствителна кожа, 100 мл
127,00 ден.
96,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056239C
Online only
Акција 01-16.06.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Micellar Water Soothing Мицеларна вода за отстранување на шминка од лицето, очите и устата и за чистење на кожата на лицето. 

Делува повеќекратно:

  1. Ефикасно ја отстранува шминката, без никакви остатоци
  2. Нежно и длабински ја чисти кожата со што и овозможува да дише
  3. Не е потребно ниту триење ниту плакнење
  4. Ја освежува и навлажнува кожата
  5. Смирувачки ефект
  • Не содржи парфем
  • Со аминокиселински комплекс (AAComplex) и декспантенол
  • За чувствителна кожа 
  • Компатибилноста со кожата и очите е дерматолошки и офталмолошки потврдена

Пакување: 100 мл.

Содржина

Состав: Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycine, Vitis Vinifera Seed Oil, Panthenol, Pantolactone, Glycerin, Sorbitol, Decyl Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Propylene Glycol, 1,2 - Hexanediol, Poloxamer 124, Citric Acid, Polyquaternium - 10, Trisodium EDTA, Phenoxyetanol, Cetrimonium Chloride, BHT.

Начин на употреба: Пред употреба протресете го добро производот. Нанесете на памучна подлога и со неа нежно, без триење, исчистете ги лицето, пределот околу очите и очните капаци (со затворени очи) и усните. Нема потреба од плакнење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Formula e pasuruar me micela për pastrimin e fytyrës me aminoacide të buta: qetëson lëkurën, e rigjeneron dhe e hidraton. Heq në mënyrë efektive makijazhin, pastron thellësisht lëkurën nga papastërtitë dhe substancat e dëmshme dhe gjithashtu.

I testuar dermatologjikisht dhe oftalmologjikisht. Nuk përmban aromatik.

Produkti është veçanërisht i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi: Aplikojeni në një copë pambuku dhe me atë pastroni butësisht: fytyrën, zonën rreth syve dhe qepallat (me sy mbyllur), pa fërkim dhe shpëlarje.