NIVEA Sun After Sun Смирувачки гел-крем за после сончање, 175 мл

NIVEA After Sun Sensitive soothing cream gel after sunbathing, 175 ml
NIVEA Sun After Sun Смирувачки гел-крем за после сончање, 175 мл
643,00 ден.
450,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051171C
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Sun After Sun Sensitive SOS - Гел-крем за после сончање, со алое вера и анитиоксидант, за чувствителна кожа.

  • Смирувачка формула со алое вера и антиоксидант ја смирува кожата од иритации и го намалува црвенилото
  • Ја навлажнува и зајакнува заштитната бариера на кожата
  • Има лесна текстура и ја лади кожата
  • Погодна е за чувствителна кожа и кожа склона на алергија на сонце
  • Нема мирис
  • Лесно се впива
  • Не остава масни траги
  • Компатибилноста со кожата е дерматолошки одобрена

Пакување: 175 мл

Содржина

Состав: Аqua (water), Glycerin, Isopropyl Palmitate, Alcohol Denat., Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Glycyrrhiza Inflata (licorice) Root Extract, Dimethicone, Chondrus Crispus Extract, Acrylates/ C10-30 alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polyacrylate, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

Употреба: Нанесете обилно по изложување на сонце рамномерно на кожата. Повторно нанесете секогаш кога Вашата кожа се чувствува дехидрирано. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се