NIVEA Sun Babies&Kids Sensitive Protect 5 во 1 Спреј за заштита од сонце за деца и бебиња со СПФ 50+, 270 мл

Nivea Sun Babies & Kids sensitive protect SPF 50+, 5 in 1, 270 ml sprej za zastita od sonce za deca i bebinja
NIVEA Sun Babies&Kids Sensitive Protect 5 во 1 Спреј за заштита од сонце за деца и бебиња со СПФ 50+, 270 мл
1.476,00 ден.
1.329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053049C
Online only
Акција само online 10.05-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Sun Kids Protect & Play Sensitive Spray SPF 50+ - Спреј за сончање за бебиња и деца, со многу висок фактор за заштита од сонце СПФ 50+.

 • Спреј со распрскувач за чувствителна кожа кај деца и бебиња на возраст од 6 и над 6 месеци
 • Содржи органска камилица
 • Не содржи парфеми
 • Компатибилност со кожата педијатриски и дерматолошки е потврдена
 • 62% биоразградива формулација
 • Многу висок степен на заштита од УВА и УВБ-зрачење и делува против изгореници и оштетување на бебешката и детската кожата од изложеност на сонце, набрзо по нанесувањето и многу долго во текот на денот
 • Погоден за кожа склона кон егзема
 • Екстра водоотпорен
 • Формулата е 62% биоразградлива.
 • Не  содржи штетните УВ филтри: октиноксет, оксибензон, октокрилен (Octinoxate, Oxybenzone, Octocrylenia) и не содржи микропластика
 • Компатибилноста со кожата е педијатриски потврдена

Пакување: 270 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isopropyl Palmitate, C12-15 Alkyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Xanthan Gum, C18-38 Alkyl Hydroxystearoyl Stearate, Copernicia Cerifera Cera, Hydrogenated Rapeseed Oil, Cetyl Palmitate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Hydroxide, Maltodextrin, Sodium Chloride, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Trisodium EDTA.  ​

Вaжни упатства за употреба: Пред употреба добро да се протресе. Да не се прска директно во лице. Да не се вдишува. Нанесете доволна количина на производот за заштита од сонце при изложување и повторно нанесувајте неколку пати во текот на денот, особено по пливањето, потењето и бришењето со крпа, за да го задржите првичното ниво на заштите. Нанесувањето на мала, недоволна количина значително го намалува нивото на заштита. Не се изложувајте предолго на сончевото зрачење дури и тогаш кога сте нанеле производ за заштита на кожата. Предолгого изложување на сончевите зраци може да му штети на здравјето. Малите деца и бебињата треба да се држат надвор од директното влијание на сончевите зраци. Дозволете производот за заштита целосно да се апсорбира од кожата и избегнувајте директен контакт на производот со ткаенина и цврсти површини за да го избегнете настанувањето на дамки. Испрскајте го производот врз вашите дланки и потоа нанесете го на вашето бебе.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се