NIVEA Sun Protect&Bronze Спреј за заштита од сонце за рамномерно потемнување на кожата, со СПФ 30, 270 мл

Nivea Sun Schutz & Braune Protection & Tan Spray SPF 30, 270 ml
NIVEA Sun Protect&Bronze Спреј за заштита од сонце за рамномерно потемнување на кожата, со СПФ 30, 270 мл
1.178,00 ден.
825,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053052C
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Sun Protect & Bronze Sun Spray SPF 30 - Спреј за сончање за рамномерно потемнување на кожата на сонце, со висок фактор за заштита од сонце СПФ 30.

  • Обезбедува висок степен на заштита од УВА и УВБ зрачење и делува против изгореници и оштетување на кожата од изложеност сонце, набрзо по нанесувањето и долго во текот на денот
  • Про-меланинот во формулата го активира меланинот на кожата со што го стимулира природниот процес на потемнување на кожата и овозможува да се добие изглед на убево изедначен и здрав тен
  • Ја прави кожата свиленкасто мазна и не ја заместува
  • Користете го редовно за најдобри резултати од сончањето
  • Водоотпорен
  • Формулата е 75% биоразградлива
  • Не ги содржи штетните УВ филтри: октиноксат, оксибензон, октокрилен (Octinoxste, Oxybenzone, Octocrylene) и не содржи микропластика.
  • Компатибилноста со кожата е дерматолошки потврдена

Пакување: 270 мл

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat., Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dibutyl Adipate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Triazone, Glyceryl Stearate, Glycerin, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Glycyrrhetinic Acid, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Rapeseed Oil, Copernicia Cerifera Cera, Cetyl Palmitate, Microcrystalline Cellulose, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Trisodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Linalool, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Parfum.

Употреба: 

Добро протресете пред употреба. Не прскајте директно на лицето избегнувајте вдишување. Нанесете обилно на кожата пред изложување на сонце и повторете често, особено по: пливање, потење или бришење со крпа, за да ја одржите оригиналната заштита. Нанесувањето на мала, недоволна количина значително го намалува нивото на заштита. Не останувајте премногу долго не сонце, дури и додека користите производ за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце е сериозна закана по здравјето. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на директна сончева светлина. Оставете нанесениот производ целосно да се апсорбира и избегнувате директен контакт со текстил и тврди површини за да спречите дамки

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се