NIVEA Sun Protect&Dry Touch Крем-гел за заштита од сонце, со СПФ 30, 175 мл

Nivea Sun Protect Protection & Dry Touch SPF 30, 175 ml losion za zastita od sonce
NIVEA Sun Protect&Dry Touch Крем-гел за заштита од сонце, со СПФ 30, 175 мл
943,00 ден.
660,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051314C
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Sun Protect & Dry Крем-гел во туба за заштита од сонце со СПФ 30.

 • Непосредна заштита од УВА и УВБ зраци, изгореници и предвремено стареење на кожата
 • Транспарентната, лесна формула веднаш се апсорбира од кожата и не остава бели траги
 • Отпорно на пот
 • Екстра водоотпорно
 • Лесно се нанесува
 • Нелеплива формула
 • Не ја масти кожата
 • Погодно за користење во текот на спортски активности
 • 70% биоразградлива формулација
 • NIVEA се грижи за вашата кожа и планетата. Заштита на коралните гребени: без УВ филтри октиноксат, оксибензон и октокрилен
 • Компатибилност со кожата педијатриски е потврдена

Пакување: 175 мл

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat., C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dibutyl Adipate, Distarch Phosphate, Tapioca Starch, Ethylhexyl Triazone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, VP/Hexadecene Copolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Silica Dimethyl Silylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Trisodium EDTA, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sodium Hydroxide, Hydroxyacetophenone, Phenoxyethanol, Linalool, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Parfum.

Употреба:

Нанесете доволна количина производ за заштита од сонце пред изложување и повторно нанесете неколку пати во текот на денот, особено по пливањето, потењето и бришењето со крпа за да го задржите првичното ниво на заштита. Не се изложувајте предолго на сончевите зраци, дури и кога сте нанеле производ за заштита на кожата. Предолгото изложување на сончевото зрачење може да му наштети на здравјето. Малите деца и бебињата да се држат надвор од директното влијание на сончевото зрачење. Насете заштитна облека и користете доволна количина крем за сончање на незаштитените делови. Дозволете му на производот за заштита да се апсорбира од кожата и избегнувајте директен контакт на производот со ткаенина и цврсти површини за да го одбегнете настанувањето на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се