NIVEA Sun Protect&Moisture Лосион за заштита од сонце со СПФ 50, 200 мл

Nivea Sun Protect Protection & Moisture SPF 50+, 200 ml losion za zastita od sonce
NIVEA Sun Protect&Moisture Лосион за заштита од сонце со СПФ 50, 200 мл
1.012,00 ден.
708,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035558C
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Sun Protect & Moisture Lotion SPF 50+ Лосион за сончање и навлажнување на кожата со многу висок фактор за заштита од сонце СПФ 50+.

Содржи ефективни УВА и УВБ филтри со што пружа висок степен на заштита на кожата од УВ зрачење и делува против изгореници и оштетување на кожата од изложеност на сонце, набргу по нанесувањето и многу долго во текот на денот.

  • Овозможува интензивно навлажнување на кожата во текот на 48 часа по нанесувањето
  • Помага во намалување на ризикот од алергии на сонце
  • Заштитува од предвремено стареење на кожата
  • Брзо се впива во кожата
  • Водоотпорен
  • Дејствува во рамнотежа со микробиомот на кожате, природен слој не бактерии кои делуваат како природен одбранбен систем на кожата
  • Формулата е 77% биоразградлива
  • Не ги содржи штетните УВ филтри: октиноксет, оксибензон, октокрилен (Octinoxate, Oxybenzone, Octocrylene) и не содржи микропластика
  • Компатибилноста на кожата е дерматолошки потврдена

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cocoglycerides, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide (nano), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Hydrogenated Rapeseed Oil, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Silica Dimethyl Silylate, Phenylbenzímidazole Sulfonic Acid, Tocopheryl Acetate, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Behenyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Hydroxyacetophenone, Silica,Trisodium EDTA, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Linalool, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Parfum
 

Упатство: Нанесете обилно на кожата пред изложување на сонце и повторете често, особено по пливање, потење или бришење со крпа, за да ја одржите оптимналната заштита. Нанесувањето на мала, недоволна количина значително го намалува нивото не заштита. Не останувајте премногу долго на сонце, дури и додека користите производ за сончање. Прекумерното изложување на сонце е сериозна закана по здравјето. Не ги изложувајте бебињата и малите деца на директна сончева светлина. Оставете нанесениот производ целосно да се апсорбира и избегнувајте директен контакт со текстил и тврди површини за да спречите дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се