NIVEA Volume Care Лак за коса, 250 мл

NIVEA Volume Care Лак за коса, 250 мл
304,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002906C
favorite_border

Опис на производот

Спреј за двојно поголем волумен и екстра јако зацврстување на косата:

  • Ја негува косата, ѝ дава дијамантски сјај и не ја суши
  • Го зајакнува влакното и ѝ пружа на косата 24 часовно флексибилно зацрствување
  • Ја заштитува косата и овозможува лесно расчешлување

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Alcohol Denat, Butane, Isobutane, Propane, Оctylacrylamide, Acrylates, Butylaminoethyl Methacrylate Copolymer, Aqua, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Bambusa Vulgaris Shoot Extract, Panthenol, Niacinamide, Benzophenone-4, PEG-12 Dimethicone, Propylene Glycol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Aminomethyl Propanol, Linalool, Citronellol, Geraniol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Amyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum.

Предупредување: Амбалажата е под притисок и лесно запалива. Може да експлодира доколку се изложува на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се продупчува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Да се чува вон дофат на деца. Да се употребува исклучиво за горенаведената употреба. Да не се прска во очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се