NORLEVO 1.5 мг, 1 таблета

NORLEVO 1.5 мг, 1 таблета
756,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
010250C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Норлево 1.5 мг е орална ургентна контрацепција, наменет да спречи бременост по незаштитен сексуален однос или во случај на неефикасност на класичниот контрацептивен метод.

Овој контрацептивен метод треба да се употребува што е можно побрзо, по можност во рок од 12 часа, но не и подоцна во период од 72 часа, после незаштитен сексуален однос или неефикасност на класичниот контрацептивен метод.

Пакување: 1 таблета

Содржина

Состав: активна супстанца е levonorgestrel.

Помошни супстанции: лактоза монохидрат, скроб, повидон, колоидна безводна силика, магнезиум стеарат.

Дозирање: земете ја таблетата што е можно побрзо, по можност во првите 12 часа и не подоцна од 72 часа, по незаштитен сексуален однос.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се