NORMIA 15 капсули

NORMIA 15 капсули
316,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018025C
favorite_border

Опис на производот

NORMIA капсули LGG® BB-12TM

Единствен пробиотички концепт, LGG® и BB-12TM наменет за ефикасно намалување на симптомите на акутна дијареа (пролив), обновување на цревната микрофлора во превенција и помошна терапија при користење на антибиотик.

Normia капсулите се земаат и за ублажување на тегоби при иритабилен колон, како дел од терапијата при атописки дерматитис и алергиски манифестации.

Пакување: 15 капсули

Содржина

Употреба: Деца од 6 години и возрасни земаат 2 капсули дневно при акутни состојби, односно 1 капсула на ден како превенција најмалку 2 недели. Се пијат за време или после оброк.

При терапија со антибиотик се зема на растојание од најмалку 2 часа од земањето на антибиотикот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се