NORMIA BABY Капки, 8 мл

NORMIA BABY Капки, 8 мл
387,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037338C
favorite_border

Опис на производот

NORMIA Baby капки LGG® BB-12TM

Претставуваат единствен пробиотички концепт наменет за обновување на цревната микрофлора кај бебиња и мали деца. Содржат LGG® и BB-12TM, два најиспитувани пробиотски соеви, кои се корисни и безбедни за бебињата уште од првиот ден.

Се користи за третман на колики (грчеви) кај бебиња, за заштита на цревната микрофлора во превенција, атописки дерматитис, при дијареа (пролив) и при антибиотска терапија.

Пакување: 8 мл

Содржина

Употреба: Се земаат 6 капки еднаш на ден најмалку 2 недели. При антибиотска терапија се земаат со растојание од најмалку 2 часа од антибиотикот. Капките може да се користат самостојно или да се додадат во храна или течност на собна температура.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се