NOVALAC 3 Млечна формула (1-3 год.), 400 г

NOVALAC 3 Млечна формула (1-3 год.), 400 г
558,00 ден.
510,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
017889C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

Novalac 3 Junior млечната формула е наменета за деца на возраст од 1 до 3 години како последователна храна по употреба на Novalac 2 или било која друга преодна млечна формула.

Novalac 3 Junior ги задоволува сите нутритивни потреби за правилен раст и развој на децата на таа возраст. Novalac 3 Junior е дел од голема палета на производи кои се наменети за доенчиња и се со внимателно одбрани состојки и докажан квалитет.

Novalac 3 Junior обезбедува:

 • оптимална количина на витамини и минерали:

 • калциум

 • витамин Д за доволна апсорпција на калциум, потребен за развој на коските и за раст на детето

 • 25 пати поголема количина на железо во споредба со обично, делумно обезмастено кравјо млеко

 • оптимална содржина на протеини

 • оптимална содржина на есенцијални масни киселини за правилен развој на мозокот и очите (7 пати поголема количина во споредба со обичното кравјо млеко)

 • урамнотежен сооднос на брзо сварливи и споро сварливи јаглехидрати за добро варење

 • пријатен вкус на ванила, без додаток на шеќер и сахароза

Составот на млечните формули Novalac е во согласност со европските прописи за детска млечна храна, не содржи генетски модифицирани организми (ГМО), како и глутен.

За кого е наменета млечната формула Novalac 3 Junior?

 • Деца од 1 до 3 години

 • Погодна за вкусен вечерен оброк

Пакување: 400 г.

Содржина

Употреба

Вашето дете би требало секој ден да испие барем 500 мл топло (< 37 °C) или ладно млеко Novalac 3 Junior, односно да го внесе во комбинација со житни кашички или некој друг оброк како дел од секојдневната исхрана.

Една лименка е доволна за подготовка на 12 оброци.

 • во шише: на секои 30 мл вода додадете една мерна лажичка Novalac 3 Junior.

 • во чаша: во 210 мл вода додадете 7 мерни лажици Novalac 3 Junior.

Предупредување: Mајчиното млеко е најдобрата храна за дооенчиња. Млечните формули се употребуваат само по препорака на стручно лице од областа на медицината, фармацијата, исхраната или друго стручно лице кое е одговорно за грижа на мајката и детето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се