NOW Ацидофилус 4x6, 60 капсули

NOW Ацидофилус 4x6, 60 капсули
1.183,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
002420C
favorite_border

Опис на производот

Acidophilus обезбедува балансиран спектар на полезни бактерии најдени во човековиот интестинален тракт.

  • Моќност 4 милијарди / 6 вида на пробиотици
  • Без ГМО и глутен

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:                                            

  Количина во 1 доза: 1 капсула
Lactobacillus acidophilus 2 милијарди CFU (50%)
Bifidobacterium lactis 1.2 милијарди CFU (30%)
Bifidobacterium longum 200 милиони CFU (5%)
Streptococcus thermophilus 200 милиони CFU (5%)
Lactobacillus bulgaricus 200 милиони CFU (5%)
Lactobacillus paracasei  200 милиони CFU (5%)

Други додатоци: скроб од компир, инулин (FOS), целулоза (капсула), силика и магнезиум стеарат (растителено извор).
Содржи млеко.
Забелешка за високо чувствителни на млечни протеини: Овој производ може да содржи безначајни количини на казеин.
Не содржи: глутен, пченица, соја, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.
Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Употреба: 1 капсулa 1-2 пати дневно, помеѓу оброци или на празен стомак.
Предупредување: Само за возрасни.
Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено за имунитет) или имате некаква медицинска состојба (особено слаб имунитет).
По отварање, да се чува во фрижидер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се