NOW BerryDophilus Kids, 60 таблети за џвакање

NOW BerryDophilus Kids, 60 таблети за џвакање
1.141,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047552C
favorite_border

Опис на производот

NOW® BerryDophilus ™ обезбедува 2 милијарди CFU од комбинација на 10 клинички потврдени пробиотски бактериски видови создадени за поддршка на гастроинтестиналното здравје и функција на здрав имунолошки систем. Здравата цревна флора исто така помага да се создаде поволна околина за апсорпција на хранливите материи.

BerryDophilus ™ може да ги користат и возрасни и деца. Засладен со ксилитол, BerryDophilus ™ нема да им наштети на забите и е со одличен вкус.

  • Гастроинтестинална поддршка
  • 2 милијарди, 10 пробиотски видови
  • Потврдени видови
  • За деца и возрасни

Пакување: 60 пастили

Содржина

Состав:

Мешавина на 10 видови (2 милијарди CFU) 56 мг

Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (Bl-04), Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11), Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Lactobacillus paracasei (Lpc-37), Bifidobacterium breve (Bb-03), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus salivarius (Ls-33), Bifidobacterium longum (BI-05).

Употреба: за деца (од 2 и повеќе години) и возрасни: изџвакајте 1 таблета 1 до 3 пати на ден помеѓу оброци или на празен стомак. За деца под 2 години, користете само по совет на лекар. Таблетата треба да се изџвака или издроби; да не се проголта цела.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се