NOW Бета-1,3 / 1,6 Д-Глукан 100 мг, 90капсули

NOW Бета-1,3 / 1,6 Д-Глукан 100 мг, 90капсули
1.409,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047553C
favorite_border

Опис на производот

Бета-1,3 / 1,6 Д-Глукан (Бета-Глукан) е биоактивен јаглехидрат добиен од клетoчниот ѕид на Saccharomyces cerevisiae, познат како квасец. Научните студии покажуваат дека Бета-Глуканот добиен од квасец може да влијае на одредени имунолошки клетки, вклучително и оние присутни во лимфоидот поврзан со цревните ткива (GALT).

  • Поддршка на имунолошкиот систем
  • Поддржува нормална активност на имунолошките клетки
  • Со маитаке печурки

Пакување: 90 капсули

Содржина

Состав

       1 капсулa
Бета -1,3/1,6-Д-Глукан прав (од Saccharomyces cerevisiae)                100 мг
Прав од маитаке печурки      160 мг

Други додатоци: брашно од ориз, целулоза (капсула), магнезиум стеарат (од растителен извор) и силика.

Дозирање: земете 1 капсула, 1-2 пати дневно.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

  • Вегетеријански
  • Веган производ
  • Кошер
  • Без ГМО

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба (вклучувајќи автоимуни и антивоспалителни нарушувања).

Да се чува подалеку од дофат на деца! 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се