NOW Бетаин ХЦЛ 648 мг, 120 капсули

NOW Betaine HCL 648 mg hlorovodorodna kiselina
NOW Бетаин ХЦЛ 648 мг, 120 капсули
1.593,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054869C
favorite_border

Опис на производот

NOW Betaine HCL (хлороводородна киселина) 648 мг е додаток на исхраната

  • Дигестивна поддршка
  • Вегетеријанска формула

Пакување: 120 капсули

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Содржина

Состав: 

Количина во 1 доза: 1 капсула

Betaine HCl                                                648 мг

Acid-Stable Protease (150 SAPU)              150 мг

(Габичен пепсин од Aspergillus niger)

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), магнезиум стеарат (од растителен извор), микрокристална целулоза и силикон диоксид.

Не е произведено со квасец, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански производ

Веган производ.

Без ГМО.

Препорака за употреба: Земете 1 капсула пред почеток на секој оброк. Не земајте на празен желудник. Не земајте ако имате стомачен или дуодендален улкус.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба (особено рефлукс на киселина). Да се чува подалеку од дофат на деца! Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ. Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Не може да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се