NOW Caprylic Acid 600 мг, 100 капсули

now caprylic acid 600 mg medium chain triglycerides trigliceridi kaprilna oktanska kiselina
NOW Caprylic Acid 600 мг, 100 капсули
1.400,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054364C
favorite_border

Опис на производот

  • Триглицериди со среден ланец
  • 1000 мг MCT масло

NOW® Caprylic Acid е природно добиена хранлива материја позната и како октаноична киселина. Каприлната киселина е масна киселина со среден ланец (MCT) која природно се наоѓа во кокосовото и палмовото јадро.

Caprylic Acid – Каприлна (октанска) киселина спаѓа во групата на заситени масни киселини со средна големина. Се наоѓа природно во кокосово, палмино масло и млечни производи. Поради малите димензии, му овозможува на телото лесно и брзо да ја разложи и да ги искористи нејзините придобивки.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав: една капсула содржи 600 мг Каприлна киселина

[од 1 г MCT масло (триглицериди со среден ланец)]

Други додатоци: мека капсула [говедски желатин (без BSE), глицерин, вода].

Не е произведено со: квасец, пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Употреба: земете 1 капсула 2 пати дневно, со храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се