NOW Cat’s Claw (Мачја канџа), 500 мг, 100 капсули

NOW Cat's Claw 500 mg, 100 capsules
NOW Cat’s Claw (Мачја канџа), 500 мг, 100 капсули
916,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055458C
favorite_border

Опис на производот

NOW Cat’s Claw (Мачја канџа), 500 мг.

Пакување: 100 капсули

Производител: Now Foods, САД

Содржина

Состав: Количина во 1 доза, 2 капсули

Вкупно јагленохидрати <1 g  < 1%
Cat’s Claw (Uncaria tomentosa) (кора) 1 g (1,000 mg)

 

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула) и стеаринска киселина (од растителен извор).

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер. Халал.

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 2 капсули, 2-3 пати дневно, со вода или храна.

Предупредување: Само за возрасни. Не се препорачува за бремени жени и доилки. Консултирајте доктор доколку земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето.

Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Препорачаната дневна доза да не се надминува. Додатоците на исхрана не може да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана.

Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се