NOW Д-Маноза 500 мг, 120 капсули

NOW Д-Маноза 500 мг, 120 капсули
2.396,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
019945C
favorite_border

Опис на производот

D-Mannose е вид на едноставен шеќер по хемискиот состав сличен на глукозата, која се добива од природните сокови на одредени видови овошја, растенија и габи.

Пакување: 120 капсули

Содржина

Состав:

3 капсули:

Калории 6
Вкупно јагленохидрати   1.5 г
Шеќери 1.5 г
D-Mannose 1.5 г  (1500 мг)

 

Други додатоци: целулоза (капсула), брашно од ориз, стеаринска киселина (растителен извор), магнезиум стеарат (растителен извор) и силика. Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

- Вегетеријански /Веган производ.

Употреба: како додаток во исхраната земете 3 капсули, 1-3 пати дневно, со вода или незасладен сок.

Предупредување:

Само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се