NOW ДХА 500, омега 3 масни киселини 90 капсули

NOW ДХА 500, омега 3 масни киселини 90 капсули
2.170,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Атрибути
Шифра
044304C
favorite_border

Опис на производот

Консумирањето на EPA и DHA омега-3 масни киселини може да го намали ризикот од коронарно срцево заболување. NOW DHA-500 има два пати повеќе DHA (500 мг по капсула) отколку во нашата редовна јачина на производот (250 мг по капсула).

  • Двојно посилен
  • 500 DHA/250 EPA
  • Поддршка на здравјето на мозокот
  • Молекуларно дестилирана – ентерично обложена
  • Кардиоваскуларна поддршка

Пакување: 90 меки капсули

Содржина

Состав:

  Количина во 1 доза: 1 капсула

% на дневни 

вредности

Калории 10  
Вкупно масти 1 г  
Полинезаситени масти   1 г 1%
Концентрат од природно рибино масло 1 г (1000 мг)  
Омега-3 масни киселини    
- Docosahexaenoic киселина (DHA) 500 мг  
- Eicosapentaenoic киселина (EPA) 250 мг  

  

Други додатоци: мека капсула (говетски желатин, глицерин, ентерично обложување, вода) и витамин Е (како природен d-alpha токоферол).
Содржи риба (туна). Витамин Е од соја.
Рибиното масло е од Индија.
 

Не содржи: глутен, квасец, пченица, млеко, јајца или состојки од школки.
Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.
- Кошер
- Содржи желатин
- Без ГМО

Употреба: Како додаток во исхраната, земете 1 капсула, 1 до 2 пати дневно со храна.
Предупредување: Само за возрасни.
Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.
Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се