NOW Глукоманан 575 мг, 180 капсули

NOW Глукоманан 575 мг, 180 капсули
1.550,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053266C
favorite_border

Опис на производот

 • Од корен на Konjac (ѓаволски јазик)
 • Здраво управување со тежината
 • Поддржува здрави нивоа на холестерол веќе во здрав опсег
 • Поддржува баланс

Glucomannan е растворливо влакно добиено од корен на konjac (Amorphophallus konjac) кое може да помогне во одржување на цревниот баланс. Glucomannan исто така може да помогне да се одржат нивоата на серумските липиди веќе во здрав опсег. Дополнително, со промовирање на ситост (чувство на ситост), Glucomannan може да биде пригоден додаток на планот за управување со тежината кој вклучува здрава исхрана и програма за вежбање.

Пакување: 180 капсули

 • Од корен на Konjac (ѓаволски јазик)
 • Здраво управување со тежината
 • Поддржува здрави нивоа на холестерол
 • Поддржува баланс
 • Го намалува апетитот и создава чувство на ситост
 • Ги топи килограмите
 • Ги прочистува цревата
 • Без ГМО
 • Вегереријански/Веган
 • Кошер

Glucomannan е растворливо влакно добиено од корен на konjac (Amorphophallus konjac) кое се користи со векови во традицинланата јапонска медицина и може да помогне во одржување на цревниот баланс. Glucomannan исто така може да помогне да се одржат нивоата на серумските липиди веќе во здрав опсег. Дополнително, со промовирање на ситост (чувство на ситост), Glucomannan може да биде пригоден додаток на планот за управување со тежината кој вклучува здрава исхрана и програма за вежбање.

Glucomannan е познат по прекарот „метла на цревата“ кој ви дава доста добра идеја за тоа како функционира во вашето тело. Со само неколку калории, глукомананот создава чувство на ситост со максимална апсорција на вишокот течности кои ја предизвикуваат непријатната надуеност во стомакот.

Формулиран е за здрава контрола на телесната тежина благодарение на ефектите на заситеност и нормализација на интестиналниот транзит. Глукомананот придонесува за намалување на телесната тежина и во тек на енергетски ограничен режим на исхрана.

Главни продобивки:

 • За намалување на телесната тежина
 • Придонесува за нормално одржување на нивото на холестерол

Најздравиот начин за намалување на килограмите

Модерниот начин на живот и конзумирањето на масна и брза храна доведува до покачување на лошиот холестрол и триглицеридите кои предизвикуваат срцеви заболувања. Моќта на глукомананот благотворно делува на намалувањето на високиот холестрол со што ги врзува масните наслаги и помага во нивно побрзо исфрлање без долго да се задржат во телото. Со самото забрзување на метаболизмот му помага на телото полесно да ја свари потешката храна, а чувството на задоволство и ситост кој се добива со користење на глукомананот ќе ја намали желбата за постојаното посегнување кон нездравите навики и лошиот начин на исхрана.

Како Глукомананот допринесува за губење на тежината

 • Содржи многу малку калории
 • Зафаќа простор во стомакот и поттикнува чувство на ситост со што го намалува внесот на храна (вишок калории) за време на оброците
 • Како и другите растворливи влакна, ја намалува апсорпцијата на протеини и масти
 • Ги храни добрите бактерии во цревата

За разлика од другите растворливи влакна, е исклучително вискозен, што го прави особено ефикасен кога станува збор за слабеење. Стомакот испраќа сигнал до мозокот дека е полн, а ние ја доживуваме оваа информација како ситост, односно повеќе не сме гладни. Стомакот не е способен да ги свари влакната, па ги задржува подолго и затоа подолго сме сити. Во исто време, растителните влакна го забрзуваат лачењето на желудочните сокови богати со ензими кои ја варат сварената храна, а полниот стомак лачи материи кои го намалуваат апетитот.

Ефектот врз слабеењето главно се создава од заситените својства на глукомананот. Земени со доволно вода пред оброк, влакната набабруваат во стомакот и на тој начин обезбедуваат природна ситост, што го намалува апетитот и гладот. Во исто време, високата количина на растителни влакна доведува до побавно варење на оброкот, што доведува до подолга ситост.

Други придобивки на Глукомананот:

 •  Го намалува вкупниот холестерол, лошиот ЛДЛ холестерол, триглицеридите и шеќерот во крвта
 • Го намалува ризикот од кардиоваскуларни болести
 • Во борбата против запек (опстипација)

Глукоманан е вистинскиот природен избор доколку сакате да имате совршено тело без вишок килограми, а од друга страна ќе бидете полни со енергија и ќе имате помала желба за храна.

Содржина

Состав: количина во 1 доза: 3 капсули

Калории 5
Вкупно јагленохидрати 2 г
Диетални влакна 2 г
Glucomannan (од Konjac Root) 1725 г
(Amorphophallus konjac) 1725 мг

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), Hydroxypropyl целулоза, силикон диоксид, микрокристална целулоза и стеаринска киселина (од растителен извор).

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Употреба: земете 3 капсули, 1 до 2 пати на ден, со најмалку 250 мл вода, 30-45 минути пред оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се